Czy można mieć ostre zapalenie tchawicy i oskrzeli tylko z objawem bólu gardła?

Każda choroba i objawy zapewne występują w różnym nasileniu u danego pacjenta. Jednak zastanawia mnie to, czy można mieć ostre zapalenie tchawicy i oskrzeli tylko z objawem bólu gardła, kaszlu, który czasem jest duszący, ale nieutrudniający snu i niewielkim, wodnistym katarem? Bez bólu głowy, łamania w kościach, ogólnego osłabienia i gorączki? To kwestia wieku, im starszy człowiek tym lepiej znosi choroby lub wczesna diagnoza czy błąd lekarza, który nie mając stuprocentowej pewności wypisuje antybiotyk i lek przeciwwirusowy oraz dodatkowo inne leki na objawy?

Dobrze piszesz. oni boją się o swój tyłek, boją się prokuratora i na wszelki wypadek nie mając pojęcia co choremu właściwie jest wypisują leki w ciemno i na wszystko. Na bakterie, na wirusy, na grzyby na alergię i na odporność. Lekarz powinien mieć wiedzę i odwagę i wspomóc się badaniami diagnostycznymi i dopiero brać się za leczenie konkretne,celowane.