Czy można nie przyjmować dodatkowych witamin w ciąży?

Jestem na końcu 12 tygodnia ciąży, zażywam witaminy ********* 800, akurat mi się skończył, i następny ********* 400, jest właśnie od 13 tygodnia, ale go nie kupiłam, ponieważ jestem zagranicą. Nie wiem, czy powinna poprosić kogoś, żeby mi przysłał go z Polski, czy nic się nie stanie, jeśli przez 1,5 tygodnia nie będę brała żadnych witamin (aż do powrotu). Dodam, że pierwsze wyniki jakie do tej pory robiłam (krwi i moczu w 9 tygodniu) były prawidłowe. Raczej dobrze się odżywiam i jem bardzo dużo owoców (bo je lubię). Czy taka przerwa w braniu witamin może wpłynąć negatywnie na dziecko?

Witaminy w ciąży

Witam!

Prawidłowo zbilansowana dieta zawiera wszystkie potrzebne witaminy i składnieki mineralne. Jeżeli odżywia się Pani odpowiednio, właściwie w ogóle nie ma potrzeby suplementacji witamin. Jeżeli, jak Pani wspomniała, w diecie nie brakuje warzyw i owoców, dostarcza Pani organizmowi i dziecku odpowiednią ilość witamin. Nic się nie stanie, jeżeli nie będzie Pani przyjmowała preparatu witaminowego przez 1,5 tygodnia. Dziecko będzie bezpieczne.

Więcej informacji o zasadach żywienia w ciąży znajdzie Pani na stronie: http://parenting.pl/portal/kobieta-w-ciazy-co-jesc.