Czy można oczyszczać jelita preparatem Citrafleet?

Oczyszczanie jelit preparatem Citrafleet. Podczas oczyszczenia jelit przed kolonoskopią tym preparatem, podczas wypróżnień strasznie paliło mnie w odbycie.. Było to nie do zniesienia... często wstrzymywalam wypróżnienie, bo tak strasznie mnie piekło podczas wyproznienia..Dlaczego tak się działo u mnie? Proktologicznie byłam badana chwilę przed tym i lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości... Teraz mam nie ponownie robiona kolonoskopię i boje się strasznie tego oczyszczania...

Nie wiem dlaczego musi pani robić kolonoskopię. Można zastosować inny preparat np. Moviprep lub Fortrans. Są to inne substancje od Citrafleet więc może będą lepiej tolerowane. Można zastosować Procto-hemolan w maści na 2 dni przed badaniem 2 x dziennie i po każdym wypróżnieniu. Lek działa p-bólowo.