Sposoby na usprawnienie pracy jelit

Witam.Mam pytanie-w jaki sposób można wyregulować i usprawnić perystaltykę jelit?Od kiedy pamiętam mój rytm wypróżnień to jedno wypróżnienie raz na 2 albo 3 dni.Wiem, że prawidłowo powinno odwiedzać się toaletę codziennie.Postanowiłem zastosować Colon C, efekt był błyskawiczny,od pierwszego zażycia-zacząłem wypróżniać się codziennie.Preparat stosowałem tylko przez kilka dni,a regularny rytm miałem przez przeszło pół roku.Teraz problem znowu powraca.Zaczęły się lekkie zaparcia. Co stosować???

Magdalena StusiĹska

Pomóc może dieta bogata w warzywa i błonnik lub preparaty błonnika w tabletkach.