Jak poprawić pracę metabolizmu?

Co zrobić by poprawić pracę metabolizmu? dodam, że jem dużo zbożowych produktów, piję dużo wody, zielonej herbaty, jestem aktywna fizycznie, niestety mam problemy z opróżnianiem się, przez co czuję się pełna, mój brzuch jest bardzo twardy, bardzo proszę o pomoc, dziękuję :)

Witam. Na pewno warto wyregulować godziny spożywania posiłków. Proszę sobie rozłożyć na 5 małych objętościowo porcji, spożywane co 3-4 godziny przed snem. Ostatni posiłek 3-4 godz.Małe porcje nie obciążą tak przewodu pokarmowego i dajemy czas na trawienie. Na jakiś tydzień-dwa warto surowe warzywa zamienić na gotowane, a płatki owsiane górskie na błyskawiczne, żeby dać troszkę odpocząć jelitom.

Witam serdecznie,

Proszę zadbać o regularność posiłków. Lepiej jeść mniejsze porcje ale częściej. Zalecam 5posiłków dziennie w odstępach ok 2,5-3h. Dieta powinna być bogata w błonnik który usprawnia pracę jelit. Dobrym sposobem na zaparcie jest także wypicie namoczonego wcześniej siemienia lnianego rano przed śniadaniem lub zjedzenie na czczo kiwi z łyżką oliwy - wiem że nie brzmi smacznie i zachęcająco ale działa. Warto też usprawnić metabolizm wypijając codziennie rano przed śniadaniem szklankę wody z sokiem z cytryny. Powodzenia!

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk