W jakiej ilości należy spożywać suszone morele w celu poprawy perystaltyki jelit?

To zależy od indywidualnych cech organizmu. Jedni potrzebują więcej innym wystarczy kilka. Myśle, ze tak optymalnie około 5-6 wystarczy. Proszę pamiętać, że suszone śliwki są kaloryczne.

Witam serdecznie,

Ilość spożytych suszonych moreli czy jeszcze lepiej śliwek działających na poprawę perystaltyki jelit jest bardzo indywidualną kwestią. Na niektóre osoby zadziała już kilka sztuk a na inne nie zadziała nawet kilka garści. Każdy organizm jest inny i w inny sposób reaguje na różne rzeczy. Proszę eksperymentować i wyczuć swój organizm. Jednak nie zalecam spożywać dużych ilości suszonych owoców ponieważ zawierają dużo cukru, wpływającego na wzrost wagi. Dobrą metoda na poprawę perystaltyki jelit jest spożycie rano przed śniadaniem namoczonego wcześniej siemienia lnianego. ładnie działają również otręby żytne, płatki owsiane czy duże porcje warzyw, czyli wszystko co ma sporą zawartość błonnika. Dość niesmaczną ale skuteczną metodą na poprawę wypróżnień jest zjedzenie rano na czczo kiwi i łyżką oliwy.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk