Spożywanie suszonych moreli a biegunka

Ostatnio Bardzo polubiłam jeść suszone morele. Jednak zauważyłam,że odkąd zaczęłam codziennie je jeść,mam lekką biegunkę. Obecnie jestem w trakcie 4dniowej przerwy w tabletkach Lesiplus,i zastanawiam się,że te biegunki raczej nie miały wpływu na antykoncepcję,skoro Zażywam teraz tabletki placebo? Czy to możliwe ze od spożywania tych moreli pojawiło się rozwolnienie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

tak to możliwe. Morele mają dużo błonnika i w większości są konserwowane siarką. Proszę zjadać 2-5 szt dziennie.

Pozdrawiam