Problemy z wypróżnieniami a tabletki antykoncepcyjne

Czasem mam problemy trawienne,i mięta nie pomaga. Po kilkudniowych wzdęciach,zaparciach muszę jakoś zmusić się do wyprozniena. Stosuję antykoncepcję doustną tabletki lesiplus i zastanawiam się,czy jak odczekam te przepisowe4 godziny wchłaniania, żeby zminimalizować zagrożenie obniżenia antykoncepcji,czy mogę po tym czasie np.zjeść dużo moreli suszonych? .Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość obniżenia ochrony antykocepcyjnej?

Renata GrzechociĹska

Jeśli zaparcia wystąpiły na skutek przyjmowania tabletek sugeruję zmienić praparat. Jeśli nie po odczekaniu tych 4 godzin, może się Pani wspomóc suszonymi owocami.