Jakie produkty wybierać, by poprawić perystaltykę jelit?

Mam pytanie odnośnie diety, cierpie na zaparcia i powinnam wzbogacic swoja diete w blonnik, niestety jestem uczulona na produkty które mają go najwięcej na ziarna, orzechy, slonecznik, sezam. Co robic i jakie produkty spozywac by poprawic perystaltyke jelit?

Dzień dobry,

podstawą profilaktyki zaparć jest też odpowiednia podaż płynów.
Dużo błonnika zawierają otręby i zarodki pszenne - można je dodać do zupy lub jogurtu.

Zaleca się także spożywanie naparu z suszonych śliwek ( na noc w letniej wodzie moczyć kilka suszonych śliwek) i wypić rano na czczo, a śliwki należy zjeść.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga