Płatki owsiane z dodatkiem otrąb i nasion na śniadanie

Czy płatki owsiane z dodatkiem otrąb i nasion zalane wrzącą wodą i zostawione na noc są odpowiednim śniadaniem ? Ich IG jest dużo wyższy przez namoczenie ?

Witam
Płatki owsiane będą doskonałym wstępem do śniadania. A mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że dla jelit lepiej będzie ugotować płatki przez 10-15 minut. Mam na myśli zwykłe płatki owsiane, nie błyskawiczne.

Witam, to doskonałe śniadanie. Polecam dołożyć jeszcze jakiś owoc, np. jabłko, gruszka, greipfrut. Mimo, że indeks odrobinę wzrasta to i tak namoczone płatki mają niższy indeks niż płatki błyskawiczne i mają więcej cennych skladników. Smacznego!

Witam. Świetne na śniadanie.Faktycznie przez namoczenie ich indeks wzrasta ale i tak są lepszym pomysłem niż płatki błyskawiczne.

Witam. Płatki owsiane, najlepiej tzw. górskie (nie błyskawiczne), są zdrowym, pożywnym śniadaniem. Warto zrobić mieszankę: pałtki owsiane, żytnie, jęczmienne, orkiszowe, do tego troche pestek dyni, morele - aby jak najbardziej urozmaicić swoją dietę. Gotowanie trochę zwiększa indeks glikemiczny, ale czy gotowane, czy nie - wszystko zależy od stanu zdrowia. Czasami jeśli są problemy z przewodem pokarmowym warto je chwilę pogotować.

Witam serdecznie,

Tego typu śniadanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dostarczy Pani w ten sposób wiele błonnika, witamin i minerałów. Płatki owsiane i otręby są doskonałym źródłem energii, pobudzą organizm do działania i przyspieszą przemianę materii po nocy. Rzeczywiście zalanie ich wrząca wodą spowoduje lekki wzrost IG jednak trudno jest je zjeść ,,na surowo'' a płatki owsiane górskie są bardziej bogate i wartościowe niż błyskawiczne które można spożywać bez gotowania czy zalewania wrzątkiem .

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk