Czy można pić wodę z cytryną po operacji pęcherzyka żółciowego?

Witam. Jestem rok po wycięcie pęcherzyka żółciowego. Mam pytanie odnośnie picia wody z cytryną na czczo rano. Czy jest wskazane codzienne picie takiej wody? Oraz kiedy ją najlepiej pić (ile przed śniadaniem) i w jakiej temperaturze?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nie znajduje się specjalnych przeciwwskazań do picia wody z cytryną po zabiegu wycięcia pęcherzyka żółciowego.

Takie postępowanie ma wiele zalet, ponieważ w dobry sposób nawadnia organizm. Pomaga także uzupełnić elektrolity oraz ma działanie antyoksydacyjne (usuwa z organizmu nadmiary toksyn).

Co do ilości picia takiej wody, to warto sięgnąć nawet po jedną szklankę dziennie. Temperatura wody użytej do przygotowania napoju nie ma większego wpływu na jego właściwości.

Więcej informacji na temat zdrowotnego wpływu wody z cytryną na nasz organizm znajdzie Pani w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/picie-wody-z-cytryna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.