Poranne picie letniej wody z cytryną

Witam, Jak lekarze zapatrują się na poranne picie letniej wody z cytyną? Czy faktycznie zakwasza to organizz i powoduje spustoszenie w naszym przewodzie pokarmowym?

Witam,
Picie rano letniej wody z cytyną ma działanie prozdrowotne. Cytryny wbrew powszechnej opinii, wykazują działanie silnie alkalizujące i sprzyjają odkwaszaniu organizmu. Ponadto cytryna w naturalny sposób pobudza perystaltyke jelit i sprzyja usuwaniu z organizmu produktów przemiany materii. Świeży sok z cytryny, dodany do szklanki wody, wypijanej o poranku, jest znakomitym sposobem na detoksykację wątroby.

Witam serdecznie,
To że cytryna jest kwaśna nie oznacza, że zakwasza nasz organizm, wręcz przeciwnie cytryna jak i inne owoce ma właściwości odkwaszające (alaklizujące).
Pijąc rano wodę z cytryną z pewnością nie zakwasi sobie Pani organizmu, a wręcz przeciwnie jeśli cierpi Pani na nadkwasotę może to Pani przynieść ulgę.
Jednak z rana na pusty żołądek nie zalecam czegoś takiego. Lepsza jest już szklanka zwykłej wody, a wodę z dodatkiem cytryny może pić Pani w ciągu dnia.
Pozdrawiam,

Warzywa, owoce w tym również kwaśna cytryna działają alkalizująco na nasz organizm, odkwaszająco. Kwaśny smak nie jest tu wyznacznikiem. Warto zacząć dzień od szklanki takiego napoju, który oczyści i nawodni organizm.