Czy można pozbyć się opryszczki z organizmu?

15 dni temu wyszła mi jedna opryszczka, która zeszła po kilku dniach a za nią wyszły kolejne. Zaczęłam brac tabletki, masc heviran i smarowac płynem sponol po 14 dniach zeszło, lecz dzisiaj 15 dzień i wyszły kolejne. Co pozbęde sie jednych to wychodza kolejne. Co się dzieje i jak się tego pozbyc?

Lek. Katarzyna Szymczak

Niestety wirusa opryszczki nie można usunąć na zawsze, w przypadku częstych nawrotów można rozważyć stosowanie przewlekłej terapii acyklowirem oraz suplementajce witamin z grupy B. Sugerowałabym także poszerzyć diagnostykę, aby znaleźć przyczynę tak częstych nawrotów opryszczki.
Pozdrawiam