Czy można prowadzić pojazdy mechaniczne cierpiąc na chorobę afektywną dwubiegunową?

Choruje na Chorobę Afektywna Dwubiegunowa od kilku lat stan remisji czy można prowadzić pojazdy mechaniczne.Zażywanie leki Absenor 500 mg.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie :)

Zacznę od tego, że zaordynowana, przez Lekarza, terapia farmakologiczna, zawsze niesie ze sobą ryzyko niepożądanych działań, co z kolei może mieć przełożenie, na gorsze funkcjonowanie (przede wszystkim na funkcjonowanie poznawcze).
Co z kolei może utrudniać prowadzenie/obsługę pojazdów mechanicznych.

Podsumowując, nie ma transparentnych zaleceń, w.s. zakazu/zgody na prowadzenie pojazdów mechanicznych.

O wyrażeniu takiej opinii, może zadecydować tylko Lekarz prowadzący Pana, który zna Pana i Pana historię leczenia.

Serdeczności i tylko powodzenia w codzienności Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605