Czy można przyjąć 4 dawkę hydroksyzyny?

Witam . Mam zaburzenia lękowe Nerwica przyjmuje hydroksyzyne 25mg od lekarza dawka do 3 razy na dobę czy mogę wziąść 4 dawkę w krytycznej sytuacji ?

Witam! Leczenie nerwicy samą hydroksyzyną jest raczej nieporozumieniem. Jeżeli terapia jest prowadzona przez fachowca, przy prawidłowym rozpoznaniu, to konieczne są leki z grupy p/depresyjnych lub p/drgawkowych o stabilnym działaniu przeciwlękowym, a w ogóle podstawą leczenia zaburzeń emocjonalnych jest odpowiednio dobrana psychoterapia. Leki, nawet te z najwyższej półki, są tylko leczeniem objawowym - czyli łagodzą, bądź usuwają objaw, a nie jego przyczynę. Hydroksyzynę dość często dodajemy w pierwszej fazie leczenia, zanim zaczną działać leki, o których wspomniałem wcześniej. Dokładane ataraktyki, do których także należy hydroksyzyna, można stosować krótko i w niewielkich dawkach. Powodzenia W. Łuczkowski.