Czy można stosować opaskę regulowaną w leczeniu nadwagi?

Witam, mam pytanie odnośnie opaski regulowanej AGB. Czy przy wzroście 164 cm i wadze 74 kg można się poddać tego typu operacji? Zdaję sobie sprawę, że osoby poddające się tego typu operacji ważą dużo więcej i że zamiast myśleć o operacji powinnam wziąć się w garść i zacząć odpowiednią dietę. Jednakże próbowałam wielu metod, od meridii po dietę Dukana itp. Zdaję sobie sprawę, że moje pytanie może wydawać się dziwne, ale naprawdę chciałabym w końcu osiągnąć cel bez ciągłej huśtawki. Bardzo proszę o odpowiedź i o ewentualne podobne lub inne rozwiązania. Pozdrawiam.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Na temat otyłości i jej wskazań do leczenia operacyjnego można poczytać sobie na stronach: http://www.echirurgia.pl/otylosc/
Pani BMI wynosi 27,5 co świadczy o nadwadze, a nie o otyłości. Nadwagi nie leczy się metodami zabiegowymi. Wręcz odradzam taki sposób postępowania, gdyż niebezpieczeństwo powikłań przewyższa efekt zwalczenia niewielkiego stopnia nadwagi. Nadwagę tego typu zwalcza się odpowiednią dietą, psychoterapią, zwiększoną aktywności fizyczną oraz ewentualnie lekami wspomagającymi. Są specjalne poradnie leczenia otyłości (jest taka np. w Katowicach). Leczenie nadwagi czy też otyłości musi być kompleksowe, czyli pod okiem lekarza, dietetyka i psychologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty