Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można stosować opaskę regulowaną w leczeniu nadwagi?

Witam, mam pytanie odnośnie opaski regulowanej AGB. Czy przy wzroście 164 cm i wadze 74 kg można się poddać tego typu operacji? Zdaję sobie sprawę, że osoby poddające się tego typu operacji ważą dużo więcej i że zamiast myśleć o operacji powinnam wziąć się w garść i zacząć odpowiednią dietę. Jednakże próbowałam wielu metod, od meridii po dietę Dukana itp. Zdaję sobie sprawę, że moje pytanie może wydawać się dziwne, ale naprawdę chciałabym w końcu osiągnąć cel bez ciągłej huśtawki. Bardzo proszę o odpowiedź i o ewentualne podobne lub inne rozwiązania. Pozdrawiam.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Na temat otyłości i jej wskazań do leczenia operacyjnego można poczytać sobie na stronach: http://www.echirurgia.pl/otylosc/
Pani BMI wynosi 27,5 co świadczy o nadwadze, a nie o otyłości. Nadwagi nie leczy się metodami zabiegowymi. Wręcz odradzam taki sposób postępowania, gdyż niebezpieczeństwo powikłań przewyższa efekt zwalczenia niewielkiego stopnia nadwagi. Nadwagę tego typu zwalcza się odpowiednią dietą, psychoterapią, zwiększoną aktywności fizyczną oraz ewentualnie lekami wspomagającymi. Są specjalne poradnie leczenia otyłości (jest taka np. w Katowicach). Leczenie nadwagi czy też otyłości musi być kompleksowe, czyli pod okiem lekarza, dietetyka i psychologa.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy