Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam serdecznie.

W Pani przypadku rzeczywiście wskazana jest redukcja masy ciała. Jednak wybrana przez Panią dieta niekoniecznie jest dobra dla chorych na cukrzycę. Oparta jest ona głównie (szczególnie w pierwszym etapie) na ograniczeniu węglowodanów i zwiększonym spożyciu produktów białkowych. W diecie cukrzycowej zaleca się, aby węglowodany złożone stanowiły większość nad produktami białkowymi.

Dodatkowo dieta ta może doprowadzić do zakwaszenia organizmu oraz do nadmiernego obciążenia nerek, które w Pani przypadku, gdy stosowane są leki doustne przeciwcukrzycowe, które również na wydolność nerek mogą wpływać, nie jest raczej korzystne. Więcej informacji na temat diety znajdzie Pani w poniższym artykule:
www.portal.abczdrowie.pl/dieta-dukana.

Na naszym portalu poświęconym cukrzycy znajduje się kilka artykułów poświęconych zasadom diety cukrzycowej. Oprócz stosowanej diety korzystne jest również dołączenie systematycznego wysiłku fizycznego.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy