Jaka dieta będzie odpowiednia przy stosowaniu leku na cukrzycę?

Witam, w ciazy stwierdzono u mnie cukrzyce c. 3 miesiace temu urodzilam synka ale karmilam p wiec dopiero teraz moge 'wziasc sie' za siebie. Waze 111kg ['syna' wage zrzucilam, nadmiaru po 1 dziecku [ 25kg] niestety nie moge sie pozbyc [cora ma 2l.]Planowalam zaczac diete Dukana[nie idealna ale zawsze 'cos'], ALE lekarka przepisala mi Siofor 3x 500mg i zastanawiam sie czy mozna ze soba to laczyc? [chce zapobiegac cukrzycy] czytalam o skutkach ub, kwasicy mlecz... Jaka dieta bedzie odpowiednia?

Dieta Dukana zdecydowanie nie jest wskazana. Powinna Pani stosować zdrową, zbilansowaną dietę opartą na węglowodanach złożonych (ciemne pieczywo, grube kasze, brązowy ryż). Unikać należy słodyczy, nadmiaru owoców i cukrów prostych.