Waga 101 kg przy 147 cm wzrostu u 45-latki a możliwość założenia opaski żołądkowej

Witam. Mam 45 lat. ważę101 kg. przy wzroście 1,47 cm. Jestem naprawdę załamana co schudnę to utyję. Ciągle na diecie i mocno głodna. W wieku 20 lat odkryto że mam rozszczep kręgosłupa, teraz mam sporo zwyrodnień ( kręgosłup, biodra, kolana.) Niestety ostatnio mam też coś z układem trawiennym. Wątroba otłuszczona i chora od lat. Dużo jeżdżę na rowerze to mi pomaga w codziennym życiu, przejście parę nawet metrów do pobliskiego sklepu kończy się bólem i sapaniem. Czy mogę skorzystać z opaski.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani,
Jak najbardziej jest to metoda sprawdzona, wykonywana metoda laparoskopową, przynosząca dobre rezultaty w utracie wagi. Są również inne metody operacyjne (również laparoskopowe). Jaką metodę wybrać - proszę zgłosić się do ośrodka bariatrycznego (w Warszawie jest kilka)- tam lekarz pomoże w wyborze metody.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg

Witam,

Decyzję o opasce lub tez wprowadzeniu balonika podejmuje lekarz, nie mniej jednak według wstępnych kwalifikacji jak najbardziej mogła by Pani z tego skorzystać, gdyż BMI jest 46,7, a przy tego typu zabiegach kwalifikuje się pacjentów z tzw. otyłością III stopnia gdzie BMI jest powyżej 40.