Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Waga 101 kg przy 147 cm wzrostu u 45-latki a możliwość założenia opaski żołądkowej

Witam. Mam 45 lat. ważę101 kg. przy wzroście 1,47 cm. Jestem naprawdę załamana co schudnę to utyję. Ciągle na diecie i mocno głodna. W wieku 20 lat odkryto że mam rozszczep kręgosłupa, teraz mam sporo zwyrodnień ( kręgosłup, biodra, kolana.) Niestety ostatnio mam też coś z układem trawiennym. Wątroba otłuszczona i chora od lat. Dużo jeżdżę na rowerze to mi pomaga w codziennym życiu, przejście parę nawet metrów do pobliskiego sklepu kończy się bólem i sapaniem. Czy mogę skorzystać z opaski.
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Operacje bariatryczne

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski Chirurg

Szanowna Pani,
Jak najbardziej jest to metoda sprawdzona, wykonywana metoda laparoskopową, przynosząca dobre rezultaty w utracie wagi. Są również inne metody operacyjne (również laparoskopowe). Jaką metodę wybrać - proszę zgłosić się do ośrodka bariatrycznego (w Warszawie jest kilka)- tam lekarz pomoże w wyborze metody.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg

Witam,

Decyzję o opasce lub tez wprowadzeniu balonika podejmuje lekarz, nie mniej jednak według wstępnych kwalifikacji jak najbardziej mogła by Pani z tego skorzystać, gdyż BMI jest 46,7, a przy tego typu zabiegach kwalifikuje się pacjentów z tzw. otyłością III stopnia gdzie BMI jest powyżej 40.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy