Waga 45 kg przy 167 cm wzrostu a konieczność przytycia

Witam:) Mam 25 lat, jestem bardzo niski - 167 cm. i do tego bardzo chudy, 45 kg. Nigdy wcześniej mi to nie przeszkadzało, zawsze byłem chudy. Bardzo interesuję się zdrowym stylem życia, jem zdrowo, nie jem mięsa, zakupy robię tylko w sklepach ekologicznych, nie piję mleka, jem bardzo dużo owoców (codziennie kilka), stosuję suplementy diety, żeby dodatkowo dostarczyć witamin i minerałów. Nie choruję, nie przeziębiam się. Czy powinienem przytyć? Wypróżniam się kilka razy dziennie.

Witam, z tego co Pan napisał wynika, że brakuje w diecie takich produktów jak kasze, ziemniaki, płatki zbożowe. Dostarczają one sporą ilość kalorii, które byłyby potrzebne, aby zwiększyć swoją masę ciała. Wydaje sie, że ich brak rekompensowany jest dużą ilością owoców. W diecie można pominąć mięso, ale wskazane jest spożywanie chociaż jednego rodzaju produktu pochodzenia zwierzęcego (ryby, jaja i produkty mleczne). W takich dietach jak wegańska, trudno jest prawidłowo zbilansować swój jadłospis. Dlatego warto skorzystać z usługi dietetyka. Do tego w diecie wegańskiej dochodzi do zwiększonego spożycia związków antyodżywczych pochodzących z roślin. Po dłuższym okresie stosowania diety, mogą one mieć negatywny wpływ na zdrowie. Kikukrotne wypróżnianie w ciągu dnia może wynikać z dużej ilość błonnika. Nadmiar błonnika ogranicza wchłanianie składników pokarmowych i może prowadzić do niedożywienia.
Nie trzeba kupować w sklepie ekologicznym, aby zdrowo sie odżywiać. Poza tym nie wszystkie certyfikaty eko oznaczają zdrową żywność. Niekiedy mogą wiązać się jedynie z ekologicznym opakowaniem. Proszę też zwracać uwagę na kraj pochodzenia (np. Chiny).
Radziłabym na początek wykonać kompleksowe badania (rozszerzone badanie krwi i moczu, USG jamy brzusznej), a następnie zdecydować się na bezpośrednią pomoc dietetyka.
Na swojej stronie podaję przykładowe rodzaje badań. https://zdrowadieta.szczecin.pl/oferta/pakiet-opieki-specjalistycznej/