Dieta wegetariańska a błonnik

Witam, od 2 lat jestem na diecie wegetariańskiej od miesiąca na diecie wegańskiej. Chciałabym zapytać co jeść aby nie przekroczyć nadmiaru błonnika? Od jakiś dwóch tygodni mam duży brzuch, zaczęło się gdy zaczęłam jeść więcej strączkowych, one jednak mają dużo białka. Nie wiem jak to zharmonizować.. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje koniecznie udać się do dietetyka. W czasie wizyty będzie można określić odpowiednie postępowanie.

W diecie wegańskiej jest to bardzo trudne. Prosze się zastanowić czy nie warto by było jednak wprowadzić do diety np. nabiału i dzięki temu ograniczyć ilość spożywanych roślin strączkowych.