Czym zastąpić mięso w diecie?

Witam, chciałabym zapytać o kwestię czym zastąpić mięso w diecie. Odkąd pamiętam nie przepadałam za mięsem, o wiele bardziej wolałam nabiał, sałatki, sery itp. Mięso było dla mnie koniecznością, zawsze trochę je jadłam, bo słyszałam z każdej strony, że zawiera składniki, które są mi konieczne do normalnego funkcjonowania. Nie wiem czy to prawda, ale mniejsza z tym. Chciałabym zapytać czym zastąpić mięso w diecie i czy to w ogóle jest możliwe. Ostatnio naprawdę nie mogę już jeść mięsa, za każdym razem czuję obrzydzenie, wolę zdecydowanie inne rzeczy i chciałabym całkowicie odstawić mięso. Czy wykluczenie mięsa z jedzenia może mieć poważne skutki zdrowotne dla organizmu czy jednak jest to mozliwe? I jeśli jest to czym zastąpić mięso, żebym dostarczyła organizmowi potrzebnych składników, ale jednocześnie mogła jeść coś innego? Będę wdzięczna za każdą informację i pomoc w mojej sprawie. Pozdrawiam.

Proszę wypisać sobie ile porcji mięsa oraz nabiału spożywała Pani do tej pory i skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie tabele-kalorii.pl sprawdzając ilość białka pochodzącego z diety. Proszę porównać z iloscia białka z roślin strączkowych.