Dieta wegetariańska w wieku 12 lat

Witam .Mam 12 letnią córkę która nie chce jeść mięsa.Czy dieta wegetariańska w jej wieku to dobre wyjście ?

Jeżeli jest laktoowowegetariańska to nie ma żadnego problemu. Natomiast przy wegańskiej należy suplementować wit. D3, B12 i żelazo. Pozdrawiam

Witam
Dieta wegetariańska jak i wegańska jest bezpieczna dla ludzi na wszystkich etapach życia. Trzeba jednak poświęcić trochę uwagi przy jej prowadzeniu, by nie narobić sobie kłopotów.

Zachęcam Panią do zapoznania się z założeniami tej diety i uwzględnienie suplementacji witamin: D, B12 a także zwrócenie szczególnej uwagi na zawartość wapnia i żelaza w jadłospisie.
Wartościowym źródłem wiedzy jest portal: www.mp.pl - tam znajdzie Pani sprawdzone informacje. Polecam także znaleźć artykuły i wywiady z Panią Małgorzatą Desmond - jest to niejako Polski ekspert w tej dziedzinie.

Jeśli nie czuje się Pani na siłach, żeby zacząć tę przygodę na własną rękę, polecam wizytę u dietetyka specjalizującego się w dietach wegetariańskich.

No i na koniec.. proszę się nie zniechęcać :) Dobrze prowadzona dieta wegetariańska jest smaczna i urozmaicona a przede wszystkim BARDZO ZDROWA! Uwaga na pułapki typu wegetariańskie parówki i sery - takich produktów przetworzonych warto unikać, bo przecież chrupki kchisy też mogą być wegetariańskie.. ;)

Pozdrawiam serdecznie!
www.poradnialubczyk.pl