Odchudzanie a dieta wegetariańska

Mam 12 lat i ważę 53 kg przy wzroście 157 cm.Wiem, że mam nadwagę. Bardzo proszę, Panią o 7 dniowy jadłospis wegetariański. Serdecznie dziękuję :-)
12 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam serdecznie Wskaźnik masy ciała przy podanych wymiarach znajduje się w granicach normy. Ponadto wiek 12 lat to okres intensywnego rozwoju organizmu, w którym wykazuje on zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Dieta wegetariańska nie jest więc zalecana, gdyż jeden ze składników, które w dużej mierze wyklucza, czyli mięso, obfituje w cenne białko, pełniące kluczową rolę w organizmie. Wskazane byłoby więc w tym przypadku stosowanie diety urozmaiconej bogatej w produkty mleczne ,mięso, produkty zbożowe, warzywa i owoce. Przy zachowaniu zasady spożywania mniejszych posiłków, ale częściej, włączeniu regularnej aktywności fizycznej, wykluczeniu kalorycznych przekąsek i słodyczy, masa ciała pozostanie w normie, a organizm będzie się rozwijał prawidłowo i zdrowo.