Czy można wydłużyć cykl stosowania tabletek antykoncepcyjnych o 7 dni?

Witam. Wczoraj skończyłam opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i dziś powinnam zacząć 7 dni odstawienia. Czy jest możliwość wzięcia jeszcze 7 tabletek aby przesunąć termin okresu a po tym zrobić przerwe, czy aby przesunąć muszę jednak przez kolejne 21 dni przyjmować tabletki?

Lek. Tomasz Budlewski

Są odpowiednie metody i raczej nalezy całe opakowanie lecz najlepiej tego typu przesunięcia wykonywać pod opieka ginekologa