Czy można zażywać tabletki uspokajające równolegle z antydepresantami?

Czy można zażywać tabletki uspokajające równolegle z antydepresantami? Chodzi o ziołowe tabletki Labofarm w połączeniu z lekiem Efectin ER 75. Czy jest to bezpieczne i zalecane przy zaburzeniach nerwicowych z silnymi objawami somatycznymi? Dodam, że wcześniej brałem Lorafen, ale psychiatra kazał odstawić ze względu na możliwość uzależnienia.

Witam!
Leczący Pana lekarz ma rację. Doraźnie i ew. w początkowym okresie leczenia podajemy ataraktyki w celu złagodzenia objawów ubocznych. Leczeniem powinien zajmować się lekarz lub zespół leczący. Wszelkie decyzje modyfikujące leczenie powinien Pan z nim uzgadniać (dla własnego bezpieczeństwa).
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Panu,

W odpowiedzi na Pana pytanie, wskazane byłoby podjęcie tematu z lekarzem prowadzącym Pana, który zna Pana i Pana historię leczenia, farmakologicznego, jak też reagowania na to leczenie.

Z mojej strony zachęcałabym Pana, by rozważyć podjęcie
psychoterapii (równolegle) z farmakoterapią, co byłoby dla Pana optymalnym i komplementarnym leczeniem.

Serdeczności i pomyślności Panu życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605