Czy muszę dodatkowo suplementować witaminę D?

Po usunięciu tarczycy biorę letrox 125 mikrogramów i Alfadiol 1 mikrogram, wyniki badań mam dobre. Pytanie: czy dla całego organizmu zabezpiecza to w witaminę D ?. Jeżeli nie, to jaką porcję mam przyjąć w postaci tabletki witaminę D?. Mam 74 lata i waga ciała 79Kg

na początek należy wykonać badanie oznaczenia poziomu witD3 w organizmie, zobaczy Pan czy jest niedobór czy w normie. zalecenia mówią o przyjmowaniu przez osoby dorosłe 2000jm/dobę.