Czy muszę się jednak zgłosić do lekarza?

Witam. Stosuje antykoncepcję hormonalną od ponad 10 lat. 3 lata temu tabletki zmieniłam na plastry po pewnym czasie zaczełam mieć migreny i lekarz zmienił mi na tabletki które biorę cały czas ( tabletka jednoskładnikowa) od roku i nie powinnam mieć powinnam mieć okresu jednak od 3 tygodni mocno plamie i mam bóle brzucha jak przy okresie. Czy to normalne? Czy muszę się jednak zgłosić do lekarza?
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

warto zgłosić się do lekarza, zwłaszcza jeśli do tej pory nie miewała Pani krwawień miesiączkowych.

Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych jednoskładnikowych krwawienia mogą zaniknąć, być słabsze lub nieregularne. Być może krwawienia oraz dolegliwości bólowe, które Pani odczuwa są po prostu działaniem niepożądanym wynikającym z przyjmowania danych tabletek. Lepiej to jednak sprawdzić i przebadać się u ginekologa, który w razie potrzeby zaleci Pani dalsze postępowanie.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mam-czeste-krwawienia-po-tabletkach-jednoskladnikowych-skad-sie-one-biora,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-podczas-stosowania-jednoskladnikowych-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-plamienia-przy-tabletkach-jednoskladnikowych-co-sie-dzieje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.