Czy muszę usunąć zęby przed założeniem aparatu?

Dzień dobry :) potrzebuje pomocy od ortodonty. Od paru miesięcy przygotowuje zęby pod aparat ortodontyczny , wszystkie mam już zdrowe , specjalnie na rzecz aparatu usunięte wędzidełko . Ostatnio okazało się że mam do usunięcia 3 ósemki które mi się zatrzymały i dalej nie rosną . Czy muszę usunąć je przed założeniem aparatu ?

Nie zawsze jest to konieczne. Zależy to od ich położenia, stanu i położenia siódemek itd. Jeśli chodzi o wędzidełko- doradzam dożywotnią suplementację MTHF i metyloB12. Przerost to jedna z konsekwencji poważnej mutacji genu MTHFR. Pozdrawiam