Czy mycie głowy zimną wodą jest bezpieczne?

Dzień dobry, Od jakiegoś roku biorę regularne zimne prysznice. Jednakże mam problem z myciem głowy. Jeżeli polewam głowe lodowatą wodę co najmniej jedną minutę to czuję taki ból głowy jak się ma po zjedzeniu lodów za szybko. W związku z tym chciałbym się zapytać czy jest to naturalne? Czy można to zignorować i myć głowę w ten sposób np. 5 minut?

Myślę, że w tym przypadku warto posłuchać swojego ciała - jeśli daje nam znać bólem, że coś mu nie pasuje, warto tego unikać. Może Pan myć głowę zimną wodą, jednak warto przerwać w momencie odczuwania bólu. W obrębie głowy są miejsca, gdzie skóra jest bardzo cienka, a dodatkowo bardzo wrażliwa na bodźce.