Czy myśleć o zmianie leków, ponieważ przestały działać?

Mam 44 lata i przyjmuję od ok 4 lat leki na nadciśnienie (Norvasc 5mg i Axtil 5mg). W pierwszym roku brania leków ciśnienie utrzymywało się na poziomie 125-140/80-90. W tamtym okresie ważyłem ok 93 kg i dość dużo się ruszałem przez cały rok. Teraz ruchu praktycznie brak (poza pracą), waga powyżej 100 kg i jak ostatnio zauważyłem ciśnienie pomimo brania leków oscyluje w okolicach 145-155/90-95 . Czy myśleć o zmianie leków (przestały działać?) czy raczej wziąć się za siebie i zacząć regularny ruch

Proszę wziąć się za siebie. Aktywność fizyczna i to nie tylko ta w pracy, ale przede wszystkim rekreacyjna ma ogromne znaczenie w leczeniu nadciśnienia, a skuteczność tej aktywności jest dużo większa od wielu leków. Dietetycznie chyba tez może pan powalczyć skoro przytył pan tak bardzo.