Czy na niewyspanie z powodu pracy w nocy pomoże kofeina z guaraną?

Witam serdecznie pracuje dość ciężko ponieważ pracuję w nocy ale jestestem cały dzień wymeczon śpię po 10 godzin i najchętniej bym nie wstawal czy kofeina z guarana by pomogła.?

Może być to tylko chwilowa pomoc, ale na pewno nie długofalowe działanie które miałoby na celu zapobiegać uczuci zmęczeniu.
W wypadku przedłużającego się uczucia zmęczenia należy udać się do lekarza w celu wykonania dokładniejszych badań.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
To na pewno nie jest rozwiązanie problemu. Nie przeczę, że chwilowo może pomóc. Jednak należy poszukać przyczyny. Może to być spowodowane niedoborami. Polecam udać się do lekarza w celu zlecenia badań.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Kawa - pomaga, czy szkodzi?
http://bydgoszcz.mojdietetyk.pl/artykuly/kawa-pomaga-czy-szkodzi.html?c=9

Kofeina z guaraną to faktycznie połączenie daję "energetycznego kopa" jednak nie na długo. Efekt jest szybki, jednak równie szybko stajemy się senni. Statystycznie tylko co dziesiąty pracownik dobrze znosi zmianowy rytm pracy, a co piąty po krótkim czasie rezygnuje. Z tych, którzy wytrwają, aż 70 proc. skarży się na różne dolegliwości związane z zaburzeniami rytmu snu i czuwania. Organizm człowieka jest po prostu przystosowany do pracy w dzień a snu w nocy.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/