Czy na obecnym etapie istnieje jakiekolwiek przeciwwskazanie do biegania oraz siłowni?

Witam. Dwa tygodnie temu endokrynolog stwierdził u mnie nadczynność tarczycy. TSH-0,02 / FT3-9.27 / FT4-29,43. Towarzyszyło przy tym ciśnienie 180/100 oraz puls 96. Jestem osobą nerwową, nadpobudliwą ciągle mi gorąco. Obecnie zażywam Thyrozol 10mg raz dziennie. Moje pytanie dotyczy treningów czy na obecnym etapie istnieje jakiekolwiek przeciwwskazanie do biegania oraz siłowni. Mimo szybkiego metabolizmu mam sporo tłuszczu na piersiach (lipomastia) oraz brzuchu, reszta ciała nie odbiega od proporcji. Co do żywienia spożywam ok 2g/kg białka, 1g/kg tłuszczu i unikam węglowodanów, jem zdrowe produkty. Jestem mężczyzną 34 lata 167cm 72kg. Mam obawy że przy przyjmowaniu leku mogę przytyć w tych najbardziej newralgicznych miejscach o których wspominałem dlatego nie chce rozstawać się z treningami, które mimo mojego aktywnego trybu życia i tak przynoszą znikome efekty. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Sugeruje Panu wstrzymać się z treningami do czasu, aż Pana wyniki hormonów tarczycy się unormują, a ciśnienie i tętno spadną do mniejszych wartości. O szczegóły powinien Pan spytać swojego lekarza prowadzącego. Pozdrawiam!