Sposoby na przybranie na wadze dla 25-latki

co powinnam jesc aby przytyc mam 25 lat 165 cm i waze 40 kg moge schudnac szybko w ciagu 2 dni nawet kg ale przytyc mi jest ciezko prosze o porade pozdrwiam

Witam , bardzo mi przykro ale aby odpowiedzieć na to pytanie będę potrzebowała więcej informacji. Najlepiej udać się bezpośrednio na wizytę do dietetyka i wykonać u niego wszystkie podstawowe badania . dopiero na ich podstawie można stwierdzić przyczynę danej dolegliwości . Pozdrawiam

Witam! Niestety nie ma jednego produktu, które mogę polecić. Należy w Pani przypadku podliczyć wartość odżywczą Pani diety i sukcesywnie ją zwiększać. Istotne aby dieta zawierała pokarmy koncetryczne tzn. bogate w kalorie z pełnowartościowego białka, tłuszczów nienasyconych i węglowodanów złożonych i prostych. Być może popełnia Pani nieświadomie błędy, które utrudniają przyrost wagi. Najlepiej skorzystać z konsultacji dietetyka, który ułoży indywidualny program dietetyczny. Pozdrawiam

Witam,
przy tak ograniczonej liczbie informacji mogę zalecić tylko wykonanie badań hormonów tarczycy, a jeśli te będą prawidłowe - ustalenie odpowiednio zbilansowanej diety - tak, aby bilans był dodatni.
Polecam też odpowiedni trening siłowy, który pomoże zbudować masę mięśniową, zadba o zdrowy wygląd i pomoże poczuć się lepiej we własnym ciele - endorfiny czynią cuda!
Pozdrawiam,

Dzień dobry!

Zanim weźmiesz się za dietę dzięki której przytyjesz dowiedz się dokładnie czy Twoja niedowaga nie jest spowodowana problemami zdrowotnymi.
A oto kilka wskazówek jak zdrowo przytyć:
-jedz 5- 6 posiłków dziennie w regularnych odstępach, najlepiej co 3 godziny
-codziennie jedz pożywne śniadanie
-zjadaj dziennie ok. 500 kcal więcej od całkowitej przemiany materii – jest to zdrowa nadwyżka kaloryczna (w większości siłowni są już analizatory, które określą Twoją przemianę materii)
- zapotrzebowanie na białko to ok.2g/kg masy ciała dziennie, białko w diecie powinno zająć ok 30% całkowitej dziennej puli kalorii
-zapotrzebowanie na węglowodanów to 5-6g/kg masy ciała dziennie czyli ok. 60% całkowitego dziennego popytu na kalorie
- najzdrowsze produkty spożywcze to takie, które maja niski Indeks Glikemiczny
- pij wodę, aby dobrze siebie nawadniać wystarczy zastosować taki przelicznik: 30 ml na 1 kg masy ciała.

Życzę zdrówka!

Ania Kuczkin

Witam, wskaźnik BMI wynosi dla Pani 14,7, czyli mamy do czynienia z niedowagą. Przy Pani wzroście, wadze i wieku oraz chęci przytycia wskazane jest wprowadzenie diety na poziomie ok. 1800 kcal. Brak informacji o Pani sposobie odżywiania się powoduje, że trudno nawet w przybliżeniu określić przyczyny niedowagi. Mogą one wynikać z niedoborów składników pokarmowych w obecnej diecie bądź też z występujących w organizmie zaburzeń trawienia i wchłaniania. Oczywiście mogą być też inne przyczyny, np. natury psychicznej (bulimia, anoreksja). Powinna Pani udać się do dietetyka, aby przeprowadził dokładny wywiad zdrowotno-żywieniowy, wykonał analizę składu ciała oraz ustalił właściwie zbilansowaną dietę. Jeżeli powody niedowagi mają jeszcze inny charakter niż dietetyczny, należy udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje do odpowiedniego specjalisty.
Polecam również moją odpowiedź na zapytanie 18-latka, który również ma problem z przytyciem http://ranking.abczdrowie.pl/profile,odpowiedzi
Serdecznie pozdrawiam, Anna Brinken