Dostarczanie organizmowi dużej ilości kcal

Witam! Moja kolezanka powiedziala mi, ze aby przytyc 1 kg trzeba dostarczyc organizmowi ok. 8000 kcal. Stwierdzila, ze w zwiazku z tym jedzac 3000-4000 kcal dziennie nie podejmujac aktywnosci fizycznej nie przytyje. Moim zdaniem jest to nieprawda. Kto ma rację?

Witam!

Tycie jest spowodowane najczęściej błędami żywieniowymi oraz nadpodażą energii w diecie.

W teorii wygląda, to w następujący sposób:
- spożycie dodatkowych 7000 kcal (np. przez tydzień) do ilości kalorii ustalonej zgodnie z całkowitą przemianą materii, powoduje wzrost masy ciała o 1 kg.

Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska