Co mogę jeszcze zrobić, aby przybrać na wadze?

Witam nie mogę przytyć mam 174 cm wzrostu i 55kg jsk sobie pomóc dodam że mam. Zawroty głowy ktore uprzykrzają życie łączę to z wagą, bardzo proszę o odpowiedź co powinnam jeść i jakie badania wykonać, ile dziennie posiłków zjadać, proszę o odpowiedź.

To, co ważne, jeśli chcemy przytyć, warto połączyć to z aktywnością fizyczną, aby masa, która nam przybędzie nie była tylko tkanką tłuszczową, ale również mięśniami.

Jak kontrolować dietę? Można umówić się do dietetyka, który ułoży nam "dietę na przytycie" lub kontrolować ilość kalorii, którą spożywamy samemu np. po przez aplikację do liczenia kalorii na telefonie.

Pozdrawiam serdecznie,

https://dietetycznamapa.com

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

przede wszystkim zawroty głowy nie muszą mieć związku z Pana wagą – przyczyny mogą być bardzo różne, dlatego nie należy ich lekceważyć. Tego typu dolegliwości najlepiej w pierwszej kolejności skonsultować z lekarzem rodzinnym, który w zależności od podłoża problemu może skierować Pana do konkretnego specjalisty.

W celu przybrania na wadze warto umówić się na wizytę do dietetyka, który przede wszystkim pomoże ustalić przyczynę problemu ze zwiększeniem masy ciała. W tym celu konieczne może okazać się wykonanie różnych badań, np. badanie krwi, hormonów tarczycy, czy krzywej cukrowej. Na naszym portalu znajdzie Pan kilka zasad, których stosowanie pozwoli Panu przytyć zdrowo, bez ewentualnych efektów ubocznych: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-niedowage. Przede wszystkim należy zadbać o spożywanie pełnowartościowych posiłków bogatych zarówno w węglowodany, ale także dobre źródło białka i tłuszcze.

Warto także zapoznać się z odpowiedziami ekspertów abcZdrowie na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-szybko-przybrac-na-wadze-5-10-kg

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-mam-przybrac-na-wadze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.