Odchudzam się, ćwiczę i nie widzę efektów: dlaczego tak się dzieje?

Witam! Mam 17 lat i od 6 tygodni stosuję dietę 1500 kcal. Biegam 3x w tygodniu ze średnią intensywnością przez 50 minut, raz w tygodniu wykonuję trening 60 minutowy na rowerze stacjonarnym ok. 15 km. Mój jadłospis zazwyczaj wygląda tak: śniadanie: 200 ml mleka 2% do tego płatki owsiane (70g), rodzynki, mała garść orzechów, owoc, 2 śniadanie: banan, jabłko, lunch: bułka grahamka z plastrem wędzonego łososia i papryka lub inne warzywo, obiad: 3 łyżki gotowanego brązowego ryżu lub kaszy, 100 g piersi z indyka pieczonej z łyżeczką oliwy, 200 g pieczonych lub gotowanych warzyw, kolacja: sałatka ze świerzych warzyw bez sosu z kromką chleba pełnoziarnistego lub jogurt naturalny duży, również z chlebem pełnoziarnistym. Słodyczy nie jem w ogóle! Jadam co 3 - 4 h. W wekeendy mój jadłospis wygląda podobnie. 2x w tygodniu zamiast indyka jem pieczonego łososia. Wypijam 1 l wody oraz 600 ml zielonej herbaty. Mam 163 cm wzrostu i obecnie rano waga pokazuje 66,8 kg. 6 tygodni temu pokazywała 68 kg. Dodam, że cm również nie uległy zmianie. Poziom tłuszczu w organizmie to 40 %. Wykonałam badania i jestem w 100% zdrowa. Hormony również są w normie. Dlaczego waga nie spada, cm również. Co robię nie tak?
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Są 2 rzeczy, które powinna Pani zmenić w swoim jadłospisie. Pop pierwsze powinna Pani więcej pić, zwiększając głównie ilość wody niegazowanej. Po drugie mleko 2% należałoby zamienić na 0.5%. Nie są to jednak zmiany, które powinny wywrzeć wpływ na zwiększenie metabolizmu. Pisze Pani,że w ciągu kilku tygodni masa ciała spadła niewiele. Nie podaje |Pani jednak wyjściowej zawartości tkanki tłuszczowej. Początkowe zatrzymanie spadku masy ciała często związane jest z zamianą proporcji tkanki tłuszczowej na rzecz tkanki mięśniowej, która jest znacznie cięższa. Jeżeli waga nie drgnie w ciągu nabliższysz tygodni wskazana będzie wizyta u dietetyka, który ułoży Pani cały plan diety oraz ćwiczeń.
Pozdrawiam.