Czy na pewno z moim zdrowiem jest wszystko w porządku?

Dzień dobry. Mam problem, bardzo boję się o swoje zdrowie do tego stopnia że czasem jak pomyślę sobie o czymś złym to wpadam w panikę i nie wiem jak się uspokoić. Męczą mnie myśli, że mam jakąś chorobę, o której gdzieś kiedyś przeczytałam i wydaje mi się, że mam jakieś objawy chorób. Czasem w takiej sytuacji chce mi się tylko płakać I pójść spać żeby o tym nie myśleć. Nie wiem co mam zrobić. Byłam 4 tygodnie temu na badaniach krwi i wszystko wyszło w normie (zapomniałam jedynie zrobić OB). Przez pewien czas byłam spokojna, ale teraz znowu zaczęłam się denerwować. Dobre wyniki świadczą o tym że za moim zdrowiem jest wszystko dobrze I nic zlego się nie dzieje?

Witam Panią,
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to znaczy,
że Pani dolegliwości mają podłoże psychologiczne,.
Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest brak snu,
przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie i życie,
często też towarzyszą zaburzeniom lękowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Każdy lęk, również lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią,
przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów somatycznych.
Zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki, nie tylko dezorganizują
życie, ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem,
psychoterapeutą i do spotkań terapeutycznych, podczas
których odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl