Czy nadal brać tabletki antykoncepcyjne po pojawieniu się krawienia?

Mam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne M***. Wcześniej nie używałam żadnych hormonalnych tabletek, więc miałam czekać na pierwszy dzień cyklu i wziąć pierwszą tabletkę. I tu pojawia się problem, podczas seksu dostałam wczoraj krwawienia, krwi było na tyle dużo, że bez wahania uznałam to za miesiączkę. Więc wzięłam M*** wieczorem. Dzisiaj jakoś nie widzę u siebie krwawienia, nie wiem więc czy skoro już wzięłam pierwszą tabletkę to czy to kontynuować, czy poczekać do "prawdziwego" pierwszego dnia cyklu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

W takim przypadku jak najbardziej należy kontynuować zażywanie tabletek antykoncepcyjnych.Czasami na początku stosowania antykoncepcji mogą pojawić się nieprawidłowe krwawienia, ale z czasem wszytko powinno się uregulować.

Pozdrawiam!