Czy nadal istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że to mogłaby być ciąża?

Witam, 4 dni po ostatnim stosunku z zabezpieczeniem dostałam miesiączkę w planowanym terminie. Trwała tyle co zwykle i nie było żadnych problemów. Jednak potem zaczęły mnie męczyć sporadyczne bóle brzucha, wzdęcia, mdłości, przez parę dni ból w dolnej części kręgosłupa. Przez ponad tydzień przeżywałam duży stres z możliwością zajścia w ciążę oraz innymi sprawami osobistymi. 18 dni po stosunku zrobiłam test ciążowy, jednak wyszedł negatywny. Dzień później wyjechałam za granicę i teraz, będąc półtorej tygodnia poza krajem, okres spóźnia mi się już 3 dzień, mimo że odczuwam charakterystyczne dla niego objawy. Czy nadal istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że to mogłaby być ciąża? Nie odczuwam bólu piersi, co podobno jest bardzo częstym zjawiskiem na tym etapie ewentualnej ciąży. Czy silny, długotrwały stres, podróż lub inne czynniki mogły przyczynić się do braku okresu w tym momencie?

Witam serdecznie,

Jeśli stosunek był zabezpieczony to ryzyko ciąży jest małe. Spóźniony cykl o 3 dni to nie jest nic niepokojącego. Bardzo wiele kobiet ma nieregularne cykle, nawet te które wcześniej miały regularne. Jest wiele czynników powodujących opóźnienie cyklu. Warto zrobić test oraz udać się do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam.