Czy nadmiar luteiny nie spowoduje spodziectwa?

Jestem w 11tygodniu ciąży. Od kilku tygodni lekarz zalecił mi przyjmowanie luteiny dopochwowo (aż do 14 tygodnia ciąży), bo wystąpiło u mnie plamienie, potem krwawienie. Jak tylko wzięłam 1 tabletkę plamienie ustąpiło Zrobiłam badanie progesteronu - wynik 26 na przełomie 8 i 9 tygodnia ciąży. Lekarz powiedział, że to prawidłowo, mimo to każe mi kontynuować przyjmowanie luteiny. Czy nadmiar luteiny nie spowoduje spodziectwa, jeśli narodzi się chłopiec? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzacego ciąże.