Czy nagłe wybuchy gniewu mogą świadczyć o depresji?

Czy nagłe wybuchy gniewu, złości mogą świadczyć o depresji ?

Witam,

Depresja jako zaburzenie ma różnorodny charakter, jednym z objawów, ale nie jedynym , może być rozdrażnienie czy też napady złości.
Jednak bez szerszego kontekstu, wywiadu nie mogę Panu odpowiedzieć na to pytanie.
Jeśli podejrzewa Pan, że ma problemy z nastrojem czy też przeżywaniem emocji, sugeruję konsultację u psychologa bądź psychoterapeuty.

Witam,

Problemy z emocjami, które zostały opisane nie mogą jednoznacznie wskazywać na depresje. Potrzebny jest szerszy kontekst doświadczeń życia osoby oraz występowanie innych objawów, by móc diagnozować cokolwiek.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek