Czy należy podać kolejną dawkę insuliny?

Dzień dobry, babcią ma cukrzycę. Na stałe przyjmuje insulinę noworapid w stosunku 20,18,18 jednostek oraz na wieczór insuletand deglutec 42 jednostki. Od wczoraj wieczora babcia ma problemy z komunikowaniem się i chcemy wiedzieć,czy możliwe jest,że na wieczór konieczne jest podanie aż 42j insuliny. Z góry dziękuję!
KOBIETA, 27 LAT 8 miesięcy temu

Insulinę powinno podawać się w zależności od stężenia glukozy w surowicy krwi, sugeruję więc oznaczyć glikemię i skonsultować babcię z lekarzem, który prowadzi leczenie. Jeżeli podejrzewa Pani hipoglikemię pacjentka powinna być pilnie poddana badaniu lekarskiemu.