Czy należy przedłużyć stosowanie tabletek?

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne regularnie od 3 lat. W trzecim tygodniu opakowania dodatkowo przez tydzień zażywałam leki które mogły wpłynąć na skuteczność antykoncepcji. Skończyłam je przyjmować wraz z 21 tabletką z opakowania. Tu rodzi się moje pytanie. Czy żeby być zabezpieczoną przed ciążą należy zabezpieczać się dodatkowo podczas 7 dniowej przerwy plus 7 dni podczas brania tabletek z kolejnego opakowania czy może należy to przedłużyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Dla pewności proponuje stosować dodoatkowe metody lecz najważniejsze było stosować dodoatkowe w trakcie stosowania leków obniżających skuteczność