Czy należy przyjąć następną tabletkę?

Biorę lek pram 20 mg dziś 5 dzień. Wzięłam tabletkę a po pół godziny wymiotowałam. Czy należy przyjąć następną tabletkę? Mam uczucie że przy tych lekach nie wiem co się wkoło mnie dzieje, czy to normalne?
KOBIETA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Pram - czyli substancja citalopram: dość często na początku daje efekty niepożądane - nudności są szczególnie częste, po czasie jednak powinny ustąpić.

Z tego względu wprowadzanie leku robi się najczęściej stopniowo zaczynając od 1/2 tabl, dopiero po kilku dniach przechodzi się na minimalną dawkę terapeutyczną czyli 1 tabl 20 mg.