Czy należy wyjąć ząb czasowy?

Dwa tygodnie temu dentysta usunął mi dolną szóstkę, założył opatrunek i wstawił ząb czasowy (tzw. czasówkę). Nie było szycia. Na tę chwilę nie chcę wstawiać implantu ani mostu. Zastanawiam się czy powinnam zgłosić się do dentysty, aby wyjął mi ten ząb czasowy czy mam z nim chodzić tak długo jak się da? Mam bruksizm i zastanawiam się czy w nocy za bardzo nie uciskam tego zęba i czy to przypadkiem źle nie wpływa na dziąsło. Serdecznie proszę o jakieś wskazówki co powinnam zrobić. Pozdrawiam.

Witam,

Jeżeli ząb jest w formie tymczasowej, ruchomej mikroprotezy to na noc powinna Pani wyjmować takie uzupełnienie protetyczne. Brakujący ząb po okresie gojenia powinien zostać jak najszybciej zastąpiony implantem lub mostem w celu zahamowania niekorzystnych zmian w całym uzębieniu, które będą następstwem brakującego zęba. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski, HD-Dental