Czy należy zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zmiany antybiotyku na inny?

Witam, we wtorek tj. 20.08.2024 trafiłam na SOR z wysoką gorączką i bólami lędźwiowymi. Wykonano mi badanie moczu w którym wyszło: krew 10, leukocyty 15, nabłonki płaskie dość liczne, krwinki białe 53, bakterie ziarniki nieliczne, oraz CRP 40,5. Stwierdzono ZUM i z lekiem Levoxa 500 mg (dawkowanie 1 raz dzienie rano przez 10 dni) wypisano do domu. Antybiotyk zaczęłam stosować od 21.08.2024, dolegliwości bólowe ustąpiły, natomiast gorączka pojawia się w nocy i wynosi około 38,5 stopnia (w ciągu dnia temperatura ciała wynosi około 36,8 stopnia), oprócz tego pozostało silne osłabienie. Kiedy gorączka ustanie, a także kiedy zacznie mijać znaczące osłabienie? Czy należy zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zmiany antybiotyku na inny?
KOBIETA, 77 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

Podwyższona temperatura oraz silne osłabienie mogą wskazywać na to, że leki nie poradziły sobie jeszcze z infekcją. Gorączka powinna zniknąć po około 3 dniach od rozpoczęcia stosowania antybiotyku, jednak w razie utrzymywania się wysokiej temperatury i braku poprawy samopoczucia, należy zgłosić się do lekarza, ponieważ może się okazać, że medykamenty są zbyt słabe i istnieje konieczność modyfikacji leczenia.

Więcej informacji na temat antybiotykoterapii znajduje się w poniższych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/alternatywa-dla-antybiotykow

https://portal.abczdrowie.pl/odpornosc-na-antybiotyki

https://portal.abczdrowie.pl/co-po-antybiotyku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty