Czy należy zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zmiany antybiotyku na inny?

Witam, we wtorek tj. 20.08.2024 trafiłam na SOR z wysoką gorączką i bólami lędźwiowymi. Wykonano mi badanie moczu w którym wyszło: krew 10, leukocyty 15, nabłonki płaskie dość liczne, krwinki białe 53, bakterie ziarniki nieliczne, oraz CRP 40,5. Stwierdzono ZUM i z lekiem Levoxa 500 mg (dawkowanie 1 raz dzienie rano przez 10 dni) wypisano do domu. Antybiotyk zaczęłam stosować od 21.08.2024, dolegliwości bólowe ustąpiły, natomiast gorączka pojawia się w nocy i wynosi około 38,5 stopnia (w ciągu dnia temperatura ciała wynosi około 36,8 stopnia), oprócz tego pozostało silne osłabienie. Kiedy gorączka ustanie, a także kiedy zacznie mijać znaczące osłabienie? Czy należy zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zmiany antybiotyku na inny?
KOBIETA, 77 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Podwyższona temperatura oraz silne osłabienie mogą wskazywać na to, że leki nie poradziły sobie jeszcze z infekcją. Gorączka powinna zniknąć po około 3 dniach od rozpoczęcia stosowania antybiotyku, jednak w razie utrzymywania się wysokiej temperatury i braku poprawy samopoczucia, należy zgłosić się do lekarza, ponieważ może się okazać, że medykamenty są zbyt słabe i istnieje konieczność modyfikacji leczenia.

Więcej informacji na temat antybiotykoterapii znajduje się w poniższych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/alternatywa-dla-antybiotykow

https://portal.abczdrowie.pl/odpornosc-na-antybiotyki

https://portal.abczdrowie.pl/co-po-antybiotyku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.