Czy należy zmniejszyć dawkę izotretynoiny?

Dzień dobry, od 5 miesięcy przyjmuję izotretynoinę w postaci dwóch tabletek dziennie po 20mg. Od 2-3 miesięcy mam duże problemy z koncentracją, często nie wiem co dzieje się wokół mnie. Bardzo pogorszył mi się wzrok, muszę często mrugać oraz przypatrywać się żeby coś przeczytać (oczy regularnie nawilżam kroplami). Do tego dochodzi duże zmęczenie i senność nawet po 11h snu. Czy zmniejszenie dawki dałoby w tym jakąś ulgę? Czy potrzebne jest odstawienie leku? Wizyta do dermatologa już umówiona, ale dopiero za miesiąc. Jak sobie poradzić do tego czasu?

Dzień dobry,

Opisany przez Panią przypadek zalecałabym skonsultować z lekarzem rodzinnym bądź dermatologiem, który będzie miał możliwość zbadać Pani zmianę i postawić odpowiednią diagnozę.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl