Czy nerwica jelitowa jest groźna?

Witam, moja siostra była u lekarza i powiedział jej, że może mieć nerwicę jelitową. W internecie prawie nic o tym nie ma - co to jest? Czy to jest groźne?

Witam!
Nerwice to grupa zaburzeń lękowych, które charakteryzują się występowaniem dolegliwości fizycznych. Odczuwane dolegliwości mogą mieć podobny przebieg i objawy, jak choroby somatyczne. Jednak te objawy nie znajdują potwierdzenia w badaniach laboratoryjnych. Nerwica to problem psychiczny, który wywołuje nieprzyjemne cielesne objawy.
W przypadku nerwicy jelitowej, objawy te ujawniają się w obrębie działania układu pokarmowego. Leczenie nerwicy w zależności od indywidualnych potrzeb chorego może mieć formę psychoterapii oraz farmakoterapii. W celu wzmocnienia efektów tych dwóch sposobów leczenia, można wprowadzić do leczenia techniki relaksacyjne, jogę, taniec i inne metody służące rozluźnieniu się i wyciszeniu.
Pozdrawiam