Czy nerwica sama odejdzie?

Witam..Witam..walcze z powrotem ataków nerwicowych od 6 miesiecy..lekarz przypisywal duzo lekow jednak u mnie powoduja one duze skutki uboczne. Pozostal mi pramolan ktory slabo. Dziala i propranolol. Jestem juz tumi atakami bardzo zmeczona. Raz jest troszke lepiej a raz gorzej..cwicze pracuje staram sie myslec pozytywnie. Kiedy ataki mina po jakim czasie to moze sie uspokoic. Czekam na psychoterapie juz 5 miesiecy. Czy nerwica sama odejdzie. Czy rozne ataki mysli. Drżen ciala serca niepokoju i huku w uszach mina.

Wsparciem dla leczenia farmakologicznego w przypadku zaburzeń lękowych powinna być psychoterapia i do jej pilnego podjęcia (proponuję nurt poznawczo-behawioralny) serdecznie zachęcam. Leki mogą wyciszyć objawy, ale nie zlikwidują przyczyny, a praca terapeutyczna może w tym obszarze przynieść wiele pożądanych skutków.